RELACJE Z WYPRAW:
2015 - Maroko
czyli przemierzamy całe Maroko, od wschodniej granicy z Algierią po wybrzeże Atlantyku. Przez miesiąc musimy zmagać się z upałem, burzami i niesamowicie silnym wiatrem. Mimo trudnej trasy, udaje nam się dotrzeć do wszystkich miejsc, które wcześniej zaplanowaliśmy.
2014 - Bałkany
czyli po raz drugi odwiedzamy państwa byłej Jugosławii. Tym razem jedziemy jeszcze bardziej na południe, do Alabanii i Macedonii. Podczas wyprawy nastawiamy się bardziej na zapomniane drogi szutrowe niż nabijanie kilometrów asfaltami.
2012 - Dookoła Araratu
czyli dokończenie wyprawy rozpoczętej w 2002 roku. Dokładnie po 10 latach udaje się zrealizować marzenia i dotrzeć pod górę Ararat. Na tym jednak nie koniec. Ciągniemy wyprawę dalej na wschód, zwiedzając miejsca, o których 10 lat temu nawet nie marzyłem.
2009 - Z Polski do Wenecji
czyli opowieść o jesiennej wyprawie na południe. Zanim znajdziemy upragnione lato, czeka na nas deszcz, śnieg i lód. Na szczęście bajeczne alpejskie widoki nagradzają każdy trud, a miejsca, na których najbardziej nam zależało, witają nas słońcem.
2007 - Z Polski do Portugalii
czyli opowieść o wyprawie na zachodni kraniec Europy. W fatalnej pogodzie i fatalnej atmosferze przejeżdżamy przez 11 państw, by po 40 dniach osiągnąć cel. To jak na razie moja najdłuższa i najmniej przyjemna podróż.
2006 - Turcja
czyli kontynuacja wyprawy rozpoczętej w 2002 roku. Tym razem jedziemy przez całą Turcję docierając aż do jej wschodnich granic. Zwiedzamy zarówno te miejsca, które są uznawane za największe atrakcje, jak i te, w których turyści nie są mile widziani.
2005 - Rumunia
czyli krótka podróż przez kraj pełen gór, zapomnianych wiosek i zabytkowych miasteczek. Rumunię odwiedziłem już po raz drugi i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że jest wręcz stworzona do rowerowych podróży.
2004 - Bałkany
czyli spokojnie i bez pośpiechu zwiedzamy kilka państw byłej Jugosławii. Nie mamy jakiegoś celu do zdobycia, staramy się tylko dużo zobaczyć i dobrze wypocząć.
2003 - Hiszpania
czyli zdobywamy następne europejskie naj: najbardziej na południe wysunięty przylądek i najwyżej położoną drogę górską. Znów musimy zmagać się z upałem i górami, które zdają się nie mieć końca. Tak stromych i męczących podjazdów nie widziałem nawet w Alpach.
2002 - Z Polski do Turcji
czyli opowieść o tym, jak szukamy egzotyki, a znajdujemy mordercze upały i jałowe pustkowia. Tym razem nie osiągamy zamierzonego celu, ale kalejdoskop państw mijanych po drodze jest imponujący.
2001 - Nordkapp
czyli opowieść o wyprawie na daleką północ. Opowieść o walce z bezkresnymi górami, nieustannym deszczem, zwątpieniem i rezygnacją. Norwegia nas nie rozpieszczała, ale mimo fatalnej pogody, wiele bajecznych widoków udało się uwiecznić na zdjęciach.
2000 - Alpy
czyli opowieść o tym, jak osiem razy wjeżdżamy na wysokość ponad 2000 m.n.p.m. Zdobywamy słynne przełęcze Hochtor i Stelvio, pokonujemy podjazdy sięgające 20%, a wszystko to wśród przepięknych, alpejskich pejzaży.
1999 - Dookoła Polski
czyli pierwsza tak daleka podróż, pełna nowych dla mnie wyzwań, nowych doświadczeń i nowych znajomości. Podróż, która ukształtowała moje życie ma następne lata.
MAPA WYPRAW:

Mapa wypraw

Mapa Europy z naniesionymi trasami moich podróży. Mapa jest "klikalna", jest więc alternatywnym sposobem na wybranie interesującej wyprawy.